افزودنی های بتن پوشش ها و مواد کمکی ملات های آماده مصرف چسب ها عایق ها
English | Russian | فارسی
Construction Chemicals Co.  
Construction Chemicals Co.
» مشاهده محصول
 
رنگ اپوکسی EC-1
معرفی محصول رنگ اپوكسي EC-1 محصولي دو جزئي بر پايه رزين اپوكسي و هاردنر پلي آميدي مي باشد كه بعلت ويسكوزيته پايين اين محصول مي توان از آن به عنوان رنگ نهايي در سيستمهاي داراي پرايمر با لايه مياني و يا بدون لايه هاي زيرين و مستقيما بر روي سطح استفاده نمود.
رنگ اپوكسي EC-1 را ميتوان بعنوان بهترين جايگزين پوششهاي محافظتي جهت جاهايي كه نياز به مقاومت ويژه در برابر عوامل جوي،سايش و اصطكاك،عوامل شيميايي و .. دارند استفاده كرد.

موارد مصرف جهت پوشش بر روي كليه سطوح بتني، چوبي، فلزي،سطوح مجاور مواد شيميايي متوسط،فونداسيون سازه ها، اتاقهاي تاسيسات و موتورخانه ها، زيرزمينهاي مرطوب و همه جاهايي كه نياز به يك پوشش با مقاوت بالا و دوام طولاني مدت دارند.

مزایا رنگ اپوكسي EC-1 مناسب كار بر روي كليه سطوح فلزي ،چوبي و سيماني داخلي و خارجي مي با شد. اين رنگ مقاومت بسيار خوبي در برابر شرايط جوي،خراش ،سايش،رطوبت و مواد شيميايي متوسط دارد.
رنگ اپوكسي EC-1 پس از خشك شدن كامـلا“ قابل شستشـو است و به علـت داشتن خاصيت انعـطاف پذيـري در مقابل تغيير شكلهاي سطحي سازه مقاومت نموده و مقاومت بسيار بالايي نسبت به ضربه دارد.به علاوه زير سازي را در مقابل نفوذ آب و رطوبت محافظت كرده و هرگز پوسته نمي شود.
سطح فيلم نهايي رنگ اپوكسي EC-1 شفاف و درخشان بوده و علاوه بر مزاياي فوق از زيبايي خاصي برخورداراست.
نسبت اختلاط (وزنی) رزين: 110 هاردنر: 10

روش و میزان مصرف آمــاده ســازي سطـح كـــار:
سطح زير كار بايد كاملا“ خشك و عاري از هر گونه آلودگي ،چربي و گرد و غبار باشد. سند بلاست كردن سطح قبل از اعمال لايه رنگ اپوكسي EC-1 توصيه مي شود.حتما قبل از اعمال پوشش گرد و غبار ناشي از سند بلاست زدوده شود.
در مورد سطوح فلزي از آنجا كه پس از سندبلاست شدن به سرعت زنگ زده و خورده مي شوند بهتر است كه بلا فاصله پس از سندبلاست شدن توسط رنگ اپوكسي EC-1 رنگ آميزي شوند.
آمــاده ســازي مـــواد:
دو جزء رنگ اپوكسي EC-1 را با نسبت اختلاط پيشنهاد شده در يك ظرف ريخته و بوسيله يك همزن با دور پايين (حداكثر 200 دور در دقيقه) به مدت 1 الي 2 دقيقه هم زده تا مخلوط شوند.رنگ حاصل را بوسيله يك پيستوله با
نازل مناسب ميتوان روي سطح اعمال كرد.در شرايط خاص مي توان از قلم مو استفاده كرد.
ميزان مصرف بستگي به سطح زيركار داشته ولي به طور متوسط gr/m² 80 است.
توجه - دماي مناسب براي كار با رنگ اپوكسي EC-1 بين 15 درجه سانتی گراد الي 35 درجه سانتی گراد و زمان مصرف رنگ آماده شده يك ساعت مي باشد.
- در هر مرحله فقط مقداری از مواد آماده شود که پیش از سر آمدن عمر مصرف بتوان استفاد نمود .
- بین دو لایه رنگ آمیزی حداقل 6 ساعت فاصله باید باشد .
- وسایل کار را پس از پایان عملیات رنگ آمیزی با حلال مناسب شستشو دهید .
مشخصات فنی
حالت فیزیکی مایع
رنگ در رنگ های متنوع
وزن مخصوص 1.22gr/cm³
ضخامت فیلم پیشنهادی 70میکرون
ضریب مصرف 80gr/cm³
میزان رطوبت کاربرد حداکثر 40%
عمر مصرف مخلوط 1ساعت
زمان خشک شدن سطحی 3ساعت
زمان خشک شدن بهره برداری 12ساعت
زمان خشک شدن کامل 7روز
زمان مصرف و نحوه نگهداری یک سال در بسته بندی اصلی
بسته بندی چزءA:یک قوطی 3کیلوئی و جزءB: یک قوطی 300گرمی
تصاویر
گواهی نامه ها
تمام حقوق محفوظ میباشد